Cost of lessons, 15 and 14 year old to have lessons for three or four days next week
Hi there,
- cost for one 2 hour lesson is IDR 700 000 per person*
* additional 10% government tax
This will be a group lesson with other students. If you want more lessons, we have a package deals as follows:
- 5 x 2hour lessons package IDR 3,250,000* for 5 x 2 hrs
*Prices are subject to an additional 10% government tax
Your both kids can join the group lessons. If you wish to take a private lesson for only two of them the price is:
- IDR 1 950 000 for two of them together for 1 hour lesson
*additional 10 % government tax
Prices include theory and in water practice and also free transport, bottled water, towels, sunscreen, wax, zinc, board, rash vest and use of shower ect. facilities!
Hope this helped and makes your decision making easier :)
Kati,
Rip Curl School of Surf